PAR MUMS

VALMIERAS PAVILJONS

Vecpuišu parka un ēkas, kurā atrodas koncertzāle "Valmiera", pirmsākumi meklējami 1914. gadā.

Toreiz astoņi valmierieši, katrs iemaksājot 1000 rubļus, savā īpašumā pārņēma neapbūvēto Liljes dārzu pilsētas centrā. Šie kungi, lai arī raugoties no materiālā un sabiedriskā stāvokļa, bija ļoti dažādi cilvēki, vēlējās pilsētā radīt publisku parku, kas būtu pieejams visiem.

Kāpēc "Vecpuišu parks"?Laikā, kad parkam vēl nebija dots nosaukums, starp iedzīvotājiem parks tika dēvēts par Vecpuišu parku, jo lielākā daļa parka dibinātāju nebija precējušies. Tā parks tika saukts tikai starp pilsētniekiem, tomēr 30. gadu otrajā pusē Valmieras pilsētas valdes dokumentos šis nosaukums kļuva par oficiālu.

1918. gada 18. novembrī, kad proklamēja Latvijas Republiku, Georgs Apinis, būdams labi informēts par notikumiem Rīgā, izprasīja vācu okupācijas iestādēm atļauju parka paviljona zālē noturēt Valmieras sporta biedrības pilnsapulci. Tad pirmo reizi Valmierā nacionālais karogs tika pacelts kā valsts karogs un pirmoreiz skanēja jaunās valsts himna "Dievs, svētī Latviju".

Varat neticēt, bet šie kungi joprojām uzrauga, lai Vecpuišu parks un tā ēka pildītu viņu iecerēto, tāpēc esam saglabājuši ne tikai ēkas sākotnējo izskatu, bet arī dibinātāju uzstādījumu - būt par multifunkcionālu kultūras un mākslas centru, kas pieejams visiem iedzīvotājiem un darboties pēc mācītāja iesvētītā saukļa - “Prieka, miera un atpūtas vieta!"

PAR MUMS

Valmieras Paviljonā saimnieko Jānis un Sanita Siliņi, kuri pārvalda gan koncertzāli ‘’Valmiera’’, gan restorānu ‘’Vecpuisis.

Sanitai ir vairāk kā 15 gadu pieredze mārketinga jomā, strādājot gan medijos, gan aģentūrā, gan klienta pusē, kas ļāvis mārketinga “virtuvi” iepazīt no visām pusēm. Pēdējos gados rūpējusies par Dikļu pils mārketingu un pasākumu organizēšanu. Abi strādā komandā ne tikai savā Siguldas restorānā, bet tagad arī Valmieras Paviljonā, kā arī mājās, uzturot ģimeni un vīziju par ģimenēm draudzīgu vietu atpūtai.

Savukārt, šefpavārs Jānis Siliņš ir no Dikļiem, tāpat kā Mārtiņš Sirmais, tāpēc likumsakarīgi, ka tieši Mārtiņš ir bijis kā mentors Jāņa aizrautībai ar ēdienu. Pēdējos gadus Jānis bijis šefpavārs Dikļu pils restorānā un savā darbības laikā saņēmis vairākus godalgotus novērtējumus, gan iegūstot vietas Latvijas Restorānu TOP 30, gan iekļūstot prestižajā gardēzu ceļvedī ‘’White Guide Nordic’’. Restorāns ‘’Vecpuisis’’ ir vieta, kur Jānis atgriežas savā labākajā un ērtakajā vidē – virtuvē.

Pārvaldot Valmieras Paviljonu, gan Jānis, gan Sanita uzsver, ka svarīgs ir ne tikai ēdiens, bet arī atmosfēra, vide un attieksme. Viņu vēlme ikdienā ir ieviest mājas sajūtu restorānā, kurā laipni tiek uzņemts ikviens kā arī svarīgi ir just šefpavāra klātbūtni ne tikai garšu niansēs, bet arī klientu pieredzē.